Płytka dachowa na miarę czasów

Płytka dachowa na miarę czasów

Budowa wymarzonego domu to nie tylko wybór projektu, ale przede wszystkim odpowiedniej jakości materiałów, które będą miały wpływ na końcowy efekt – zarówno jakościowy, jak i wizualny. Oczywiście pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest elewacja budynku, jednak wisienką na torcie, która potrafi nadać charakteru i połączyć wszystkie poszczególne elementy konstrukcji jest dach.

Ten z pozoru najmniej istotny element, o którym często zapominamy – kto bowiem rozpoczyna oglądanie od niego całego domu? – może być iskrą do stworzenia niebanalnego projektu. Idealnie dobrane pokrycie dachowe, bez względu na to, czy jest to zabytek, czy bryła o współczesnej formie, uwydatni piękno całego obiektu.

Naturalny wygląd

Obecnie najpopularniejsze są projekty architektoniczne, które łączą nowoczesność i prostotę. Całość powinna nie tylko odpowiadać na nasze potrzeby, ale także współgrać z otoczeniem. Przy takich obiektach idealnie sprawdzają się płytki, które są z jednej strony nowoczesne, zaś z drugiej proste i pozbawione wszelkich zdobień. Takie pokrycie powinno mieć naturalny wygląd, przypominający prawdziwy łupek, co uwydatni  charakter budynku.

Płytki Bravan doskonale sprawdzają się nie tylko przy obiektach z historią. Obecnie architekci i inwestorzy często wybierają je do nowych projektów ze względu na ich prostotę, naturalny wygląd oraz o połowę niższą wagę w porównaniu do naturalnego łupka – mówi Marcin Pakuła, Technical Project Manager firmy Cembrit.

Prosta elegancja

Trudno znaleźć pokrycie dachowe, które płynnie łączy bryłę obiektu w harmonijną całość. Jego czysta forma, zamknięta w liniach prostych, to gwarancja wizualnego poczucia spokoju. Angielski wzór to nie tyle wielowiekowa tradycja krycia dachów, co esencja niewymuszonej elegancji, widoczna zarówno na obiektach modernizowanych, jak i nowoczesnych. Co więcej, taki rodzaj płytek z obciętymi narożnikami przyciąga uwagę detalem, doskonale komponując się z minimalistyczną formą elewacji.

Kwadratowa klasyka

Kwadratowe płytki sprawdzają się nie tylko w przypadku pokrycia dachowego, ale również jako jego wykończenie lub, co zaskakujące, wykończenie samej elewacji. Ich uniwersalny wygląd można z łatwością dopasować nie tylko do wielu architektonicznych form, ale i do samych materiałów, z których są tworzone. Płytki te wydobywają na światło dzienne prostą formę, elegancję oraz prestiż łupka dachowego. Układane diagonalnie tworzą pokrycie przypominające z wyglądu oszlifowany diament.

Ciemne barwy pokryć dachowych mogą niekiedy optycznie przytłaczać, jednak nie w przypadku płytek Cembrit Diamond. Ich wizualna lekkość i diamentowy kształt zapewniają pozytywny, piękny i estetyczny efekt na każdym – dużym czy małym – budynku – dodaje Marcin Pakuła.

Pokrycie dachowe, jakie wybierzemy przy budowie domu, ma kolosalne znaczenie. Wybierając płytkę dachową, której elegancka, gładka bądź strukturalna powierzchnia dopasowuje się do stylistyki obiektu, idealnie podkreślimy jego charakter.